Niezbędnik Basenowy

Niezbędnik Bowlingowy

Niezbędnik Saunowy

Dla dziecka weź:

- pieluszkę do pływania - nie martw się jeśli zapomnisz, kupisz w naszym sklepiku

- ręcznik kąpielowy

- zestaw ulubionych kosmetyków (balsam po kąpieli, oliwkę)

- strój kąpielowy

- klapki lub inny rodzaj obuwia basenowego

- możesz zabrać koło, pływaczki lub kupić je na miejscu w naszym sklepiku albo poszperać na hali basenowej

 

*Dzieci do lat trzech nie płacą, jeśli pracownik będzie miał wątpliwości co do wieku dziecka poprosi o stosowny dokument, jeśli nie będziesz go posiadał, kasjer sprzeda Ci bilet dla dziecka.

 

* Pamiętaj do karty Multisport/ Fit profit dla dziecka w wieku szkolnym zabierz legitymację szkolną bez tego nie będziesz mógł z niej skorzystać.

 

Dla nastolatka

Jeśli chcesz wejść a nie masz skończonych trzynastu lat, lub zapomniałeś legitymacji wejście tylko pod opieką osoby pełnoletniej.

Jeśli chcesz otrzymać bilet ulgowy, zabierz ze sobą stosowny dokument -legitymację szkolną.

 

Pamiętaj do karty Multisport/ Fit profit dla dziecka w wieku szkolnym zabierz legitymację szkolną bez tego nie będziesz mógł z niej skorzystać.

 

- Weź klapki, ręcznik i strój kąpielowy.

- Mydło znajdziesz pod prysznicem.

- Długie włosy zwiąż.

 

 Dla dorosłego

- Weź klapki, ręcznik i strój kąpielowy.

- Mydło znajdziesz pod prysznicem.

- Długie włosy zwiąż.

 

Pamiętaj jeśli masz pod opieką dziecko do lat 13 musisz sprawować nad nim opiekę przez cały czas pobytu na hali basenowej. 

 

Jeśli chcesz iść na saunę, dziecko musi mieć ze sobą dokument potwierdzający jego wiek (powyżej 13 lat), w przeciwnym razie kasjer odmówi Ci sprzedaży biletu na saunę. 

 

Jeśli nie możesz pływać a chcesz zabrać dziecko na basen, weź ze sobą czysty strój sportowy (szorty i T-shirt), wejście na halę basenową po zakupie biletu.

Jeśli jesteś studentem, zabierz legitymację.

 

Chcesz otrzymać zniżkę? Zabierz ze sobą odpowiedni dokument potwierdzający uprawnienia do zniżki.

 

Pamiętaj do Karty Multisport/ Fit Profit koniecznie zabierz ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.

 

Osoby, których stan wskazuje na spożycie alkoholu, nietrzeźwe, zachowujące się agresywnie, znajdujące się pod wpływem substancji psychoaktywnych, naruszające godność osobistą innych, nieodpowiednio ubrane, osoby naruszające porządek publiczny, przepisy regulaminu Obiektu oraz instrukcji użytkowania urządzeń znajdujących się w Obiekcie, niestosujące się do zaleceń pracowników obsługi Obiektu, agentów ochrony Obiektu lub służb porządkowych, będą usunięte z terenu Obiektu przez agentów Ochrony Obiektu, a wartość niewykorzystanego biletu wstępu nie zostanie im zwrócona. Pracownicy obsługi Obiektu mają prawo odmówić sprzedaży biletu wstępu osobom nietrzeźwym, znajdującym się pod wpływem substancji psychoaktywnych lub mogącym stanowić zagrożenie lub osobom, które podczas wcześniejszych pobytów naruszyły Regulamin Obiektu.

 

 

Biuro Obsługi Klienta
(codziennie 9:00-20:00)
tel.: + 48 58 555 85 23
tel. kom. +48 508 263 439
e-mail: bok@aquaparksopot.pl

 

Czy wypożyczenie obuwia bowlingowego jest obowiązkowe?

- Tak, każda osoba grająca musi wyposażyć się w specjalne obuwie do gry w bowling.

Czy obuwie bowlingowe jest rabatowane?

- Wypożyczenie obuwia bowlingowego nie podlega żadnemu rabatowi. Koszt wypożyczenia butów wraz ze skarpetkami ochronnymi to cztery złote od osoby.

Ile osób może grać na jednym torze?

- Maksymalnie na jednym torze może grać osiem osób.

Iloma torami dysponuje Aqua Park Sopot?

- Aqua Park Sopot dysponuje sześcioma torami do gry w bowling.

Jaki jest najmniejszy i największy rozmiar obuwia bowlingowego?

- Posiadamy obuwie do gry w bowling w rozmiarach od numeru 26 do numeru 49.

Jak można zarezerwować tor bowlingowy lub bilard?

- Tor bowlingowy lub bilard można zarezerwować telefonicznie pod numerem telefonu +48 58 555 85 46 lub e-mailem bowling@bowlingsopot.pl.

Ile waży kula bowlingowa?

- Każda kula do gry w bowling oznaczona jest cyfrą. Cyfra ta oznacza wagę kuli w funtach. Jeden funt to około 0,450 kilograma.

Co to jest „Strike”?

- „Strike” jest to strącenie wszystkich 10 kręgli w pierwszym rzucie, zawodnik otrzymuje maksymalną liczbę dziesięciu punktów oraz dodatkową łączną liczbę punktów z dwóch kolejnych rzutów.

Co to jest „Spare”?

- „Spare” jest to strącenie wszystkich 10 kręgli w dwóch rzutach, zawodnik otrzymuje maksymalną liczbę dziesięciu punktów oraz dodatkową liczbę punktów zdobytą podczas kolejnego rzutu.

Co to jest „Open Frame”?

- „Open frame” oznacza że w trakcie danej rundy nie zostały stracone wszystkie kręgle.

Co to jest „Miss”?

- „Miss” oznacza że gracz w danej rundzie nie strącił żadnego kręgla.

Ile maksymalnie można zdobyć punktów w jednej grze?

- Każdy gracz w jednej grze może zdobyć maksymalnie 300 punktów.

Ile punktów otrzymuje gracz za zbicie jednego kręgla?

- Za zbicie jednego kręgla gracz otrzymuje jeden punkt.

Ile rzutów ma gracz na zbicie wszystkich 10 kręgli?

- Zawodnik ma po dwa rzuty w każdej kolejce na strącenie wszystkich 10 kręgli.

Od jakiego momentu rozpoczyna się czas gry?

- Czas gry rozpoczyna się od momentu wpisania graczy na tor.

Jak należy trzymać kulę bowlingową?

- Kula do gry w bowling posiada trzy otwory do których należy włożyć kciuk i dwa palce środkowe.

Czy można dopisać gracza w trakcie gry?

- Tak, w każdej chwili można dopisać gracza lub graczy, pod warunkiem, że liczba osób na jednym torze nie przekroczy 8 osób.

 

Bowling 

Rezerwacja torów

tel.: +48 58 555 85 46

mail: bowling@bowlingsopot.pl

1. Do sauny przyjdź wypoczęty

Wizyta w saunie może być wyczerpująca  dla organizmu. Dlatego warto wybrać się do niej wtedy gdy nie planujesz później wysiłku fizycznego. Z sauny nie powinieneś korzystać także tuż po wysiłku fizycznym.

2. Nigdy na pusty ani na pełny żołądek, ok. godzina po posiłku

Przyjście do sauny będąc głodnym grozi omdleniem. Zaś organizm zajęty trawieniem nie jest odpowiednio przygotowany na właściwą regulację procesów cieplnych.

3. Przed i po zabiegu opłucz swoje ciało

Przed wejściem do sauny należy dokładnie umyć i osuszyć ciało – dotyczy także osób, które w domu (przed przyjściem na sauny)brały prysznic. Ciepło, które wytwarza się w saunie powoduje rozszerzenie się porów skóry i wydzielanie toksyn z organizmu, a gruczoły potowe zaczynają intensywnie pracować. Skorzystaj z węża z wodą aby opłukać miejsce po poprzednim saunowiczu oraz po zakończeniu saunowania.

4. Jak się ubrać do  sauny?

Sauna to tak zwana STREFA NAGOŚCI. Ciało nie powinno być osłonięte kostiumem kąpielowym. Ciało, do którego przylega kostium lub ręcznik nie oddaje i nie pobiera ciepła, a tym samym zakłóca proces wymiany ciepła w saunie. Nie zakładamy kostiumu kąpielowego także ze względów higienicznych.

Przed wejściem do sauny należy także zdjąć biżuterię (zegarek, łańcuszek, pierścionek itp… ) – rozgrzane mogłyby oparzyć.

Wchodząc do sauny suchej klapki zostaw na zewnątrz.

5. Ręcznik – tak czy nie?

W saunie parowej ręcznik po chwili staje się mokry i ciężki. Jest to wynikiem wysokiej temperatury i dużej wilgotności tam panującej.

W saunie suchej, w której panuje niższa temperatura niż w saunie parowej, ręcznik będzie potrzebny. Rozłóż go pod całą powierzchnią ciała (pod stopami też! – ewentualnie możesz wziąć drugi mniejszy ręcznik pod stopy) i usiądź na nim nagim ciałem.

Pamiętaj, że zabieranie mokrego ręcznika z łaźni parowej do sauny fińskiej i moczenie nim desek jest niedopuszczalne.

6. Krótkie seanse na pierwszy raz

Jeśli korzystasz z sauny po raz pierwszy, zdecyduj się na krótkie wejścia po 5 do 15 minut. Dzięki temu organizm będzie miał szansę przyzwyczaić się do warunków w niej panujących. Rób częste przerwy i pamiętaj, żeby w ich trakcie powstrzymać się od przyjmowania płynów

7. Nie wychodź nagle z sauny

Po wstaniu z pozycji leżącej odczekaj ok. 1-2 minuty w pozycji siedzącej by zapobiec nagłemu odpływowi krwi z mózgu (może to skutkować omdleniem). Pamiętaj również o tym aby wchodząc do sauny stopniowo zajmować wyższe stopnie łaźni aby nie doznać szoku termicznego.

8. Na zakończenie schłodź ciało i odpocznij

Po wyjściu z sauny zażyj prysznica aby schłodzić ciało, zatrzyma to proces pocenia się. Pamiętaj schładzamy ciało od nóg ku górze. Po saunowaniu nie myj ciała mydłem. Po prysznicu należy odpocząć 10-20 minut. Zalecane jest także przyjmowanie napojów (najlepiej owocowych) w umiarkowanej ilości by uzupełnić niedobór wody i soli mineralnych utraconych podczas kąpieli wraz z potem.

Poczekaj z ubraniem się aż temperatura ciała wróci no normy, aby zapobiec przepoceniu ubrań. Ciało długo oddaje ciepło, które skumulowało się w saunie.

9. Saunowy savoir vivre

Przywitaj się wchodząc do sauny – pomoże to zachować przyjazną atmosferę.

Nie należy głośno rozmawiać ani śmiać się – sauna to miejsce relaksu i odpoczynku.

Przebywając w saunie suchej okryj ręcznikiem części intymne – daj komfort wypoczynku innym.

Wychodząc pożegnaj się. 

10. Jeśli poczujesz się źle

Jeśli podczas pobytu na saunie doświadczysz zawrotów głowy lub poczujesz, że zaraz zemdlejesz, wyjdź z pomieszczenia i odpocznij do czasu, aż temperatura Twojego ciała i tętno powrócą do normy. Przyczyną ww. objawów może być odwodnienie organizmu. Z tego względu min. 60 minut przed rozpoczęciem kąpieli wypij wodę mineralną. Nawodnienie organizmu jest także konieczne po zakończeniu sesji w saunie.

Jeśli uznasz, że potrzebujesz pomocy medycznej zgłoś to pracownikowi strefy spa. 

 

Sauny

(pn-pt 11:00 - 22:00, sb-ndz 10.00 - 22.00)
tel.: +48 58 555 85 56
e-mail:
sauny@aquaparksopot.pl